Grupa 2 – TYGRYSKI

Witamy w grupie „Tygryski”

Konkurs recytatorski- Dbajmy o zdrowie

Wiosenne zabawy

Dbamy o ziemie- segregujemy śmieci

Wizyta w bibliotece

Zajęcia z robotyki

Teatr w przedszkolu

Wielkanoc

Razem świetnie się bawimy- wszyscy bardzo się lubimy

W naszej grupie każdego dnia spędzamy czas na ciekawych zabawach, poznajemy nowe rzeczy i przeżywamy wesołe przygody. Tyle ciekawych rzeczy działo się u nas w ostatnim czasie.

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

W czasie przygotowań do Świat Wielkanocnych wspólnie poznawaliśmy zwyczaje ludowe i tradycje charakterystyczne dla naszej kultury. Wykonaliśmy także piękne prace plastyczne i ozdoby  świąteczne.

Sukcesy Tygrysków

W konkursie  plastycznym  pt. ,,Tak ćwiczą dzieci”, dyplomy i upominki  otrzymali:
Oliwier G.,  Arek B.,  Ariana B.,  Michalina O. i Lena S.
Gratulujemy zdobytych nagród! 

Wizyta w bibliotece

Kolejne zajęcia w bibliotece poświęcone były  tematyce wielkanocnej.
Słuchaliśmy opowieści o zajączku, tradycjach i zwyczajach ludowych wiążących się z Wielkanocą, rozwiązywaliśmy zagadki oraz szukaliśmy ukrytych pisanek.

Powitanie wiosny

„Marzanno, Marzanno Ty słomiana panno!
Weź śniegi i lody i wynoś się do wody!”

Uroczystość powitania wiosny to dla każdego Tygryska  wyjątkowe wydarzenie. Dlatego też wspólnie z kolegami z grupy trzeciej wzięliśmy udział w tradycyjnym obrzędzie „pożegnania zimy – powitania wiosny”. Mieliśmy  okazję wykazać się  wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywaliśmy zagadki i śpiewaliśmy piosenki o tematyce wiosennej.

Wiosenny spacer

Ciepła, słoneczna pogoda zachęciła nas do spaceru w okolicy przedszkola. Szukaliśmy pierwszych oznak wiosny.

10 marca dziewczynki nie zapomniały  o święcie swoich kolegów. Z okazji Dnia Mężczyzny złożyły kolegom  serdeczne życzenia i wręczyły  kolorowe laurki.

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i małe. Z tej okazji odbyła się uroczystość, wszystkie panie i dziewczynki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

Zgodnie z tematyką prowadzonych zajęć odwiedziliśmy pobliski zakład fryzjerski. Obejrzeliśmy niezbędna narzędzia potrzebne do pracy pani fryzjerki.   Dowiedzieliśmy  się w jaki sposób należy dbać o włosy, żeby były piękne i zdrowe. Okazuje się, że nie tylko higiena oraz kosmetyki są ważne, ale bardzo ważne jest również zdrowe odżywianie. 

O tym jak powstają pyszne i zdrowe posiłki, opowiedziały nam panie kucharki – Pani Ula i Pani Ewa podczas oglądania przedszkolnej kuchni.

Za nami kolejne zabawy i wspólnie, wesoło spędzony czas.

Walentynki były okazją do okazania sobie, że wszyscy bardzo się lubimy, a przebywanie
w naszej grupie sprawia nam dużo radości! 🙂

Pozostajemy w nastroju karnawałowym – kolorowy klaun rozwesela i zachęca do dalszej zabawy.

Podczas zabawy karnawałowej w przedszkolu pojawiły się wspaniałe postaci w pięknych,
a często bardzo zaskakujących kostiumach. Bawiliśmy się świetnie!

Z takim samym entuzjazmem wykonujemy tematyczne makiety, jak i zadania w kartach pracy.

Potrafimy sami stworzyć teatrzyk – wymyślone historie doskonale sprawdzają się przy prezentowaniu własnych umiejętności aktorskich.

Bawiliśmy się z okazji Dnia Kubusia Puchatka – nie było końca kolorowaniu, grom, tańcom
i  rozmowom o jednej z bardziej ulubionych, bajkowych postaci. Dyplom zabrany do domu pomoże w długim zapamiętaniu  tego wyjątkowego dnia
.

Niebywale miłym przeżyciem było spotkanie w przedszkolu z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przygotowaliśmy z tej okazji występ,  a później spędziliśmy czas na wspólnej zabawie
i biesiadzie.

Ciekawa tematyka zainspirowała nas do wykonania pracy plastycznej przedstawiającej ulubione zwierzęta egzotyczne. Lubimy rysowanie, malowanie i wszyscy robimy
to doskonale.  Tym razem dodatkowo prace dzieci z naszej grupy zostały docenione
i nagrodzone w konkursie plastycznym – gratulujemy!

SENIORZY

Zaprosiliśmy gości z Domu Opieki dziennej „Zacisze” na występ z okazji zbliżających  się świąt. 
Po zakończeniu spotkania wręczyliśmy seniorom  prezenty świąteczne. Przyszykowaliśmy też prezenty dla pracowników zaprzyjaźnionej biblioteki oraz świąteczną kartkę z życzeniami dla dzieci z łódzkiego przedszkola.

WIGILIA

Nadeszła oczekiwana chwila – występ i spotkanie z rodzicami na wspólnej imprezie choinkowej i wigilii. Wspaniałą chwilą była rozmowa z Mikołajem.

BIBLIOTEKA

Odwiedziliśmy bibliotekę, gdzie wysłuchaliśmy bajki o Reniferze Rudolfie; wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki świąteczne i bawiliśmy się w poszukiwaczy gwiazdek.

Wielkimi krokami zbliżają się święta – przygotowujemy się do nich na wiele sposobów: ćwicząc teksty, piosenki i tańce do choinkowego występu oraz ozdabiając prezenty dla najbliższych. Bawiliśmy się na zajęciach z rytmiki. Gościliśmy też mamy , które przeczytały nam  ciekawe książeczki w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” gościliśmy panią kierownik biblioteki, która przeczytała nam książeczkę o przyjaźni zwierzątek. Oglądaliśmy spektakl „Kozucha Kłamczucha”; wesoło bawiliśmy się też z  okazji Andrzejek. Bardzo cieszyliśmy się, gdy odwiedził nas Mikołaj; bawiliśmy się z nim i dostaliśmy prezenty, które zabraliśmy do domów. Ze względu na zbliżające się święta ozdabialiśmy pierniczki i szykowaliśmy prezenty dla seniorów z Domu Opieki. Zajęcia z modelami narządów wewnętrznych wprawiły nas w doskonały humor.

Dzień Misia był doskonałą okazją do wykazania się wieloma umiejętnościami podczas zabaw tematycznych.

Uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości- poznaliśmy znaczenie święta; przygotowaliśmy dekoracje oraz występ na 11 listopada.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka dzieci z grupy II  poznały swoje prawa oglądając prezentację  multimedialną m.in.:  prawo do radości, prawo do miłości, prawo zabawy,  prawo do własności, prawo do odpoczynku, prawo do bycia sobą, prawo do wiedzy, prawo do tajemnicy..

,,Tygryski” bawiły się przy piosence pt. ,,Prawa dziecka” oraz przy orkiestrze dziecięcej  wspólnie wymyślały  zabawy, które  sprawiają im najwięcej przyjemności.

Zabawy w grupie Tygrysków

Chętnie bawimy się z instruktorką przy tanecznych melodiach. Podczas wizyty w Szkole Muzycznej poznaliśmy muzyczne przygody „Dżdżownicy Akolady”, które wprowadziły nas w świat nutek.
Z przyjemnością wykonujemy prace plastyczne różnorodnymi technikami.

Spotkanie z pracownikami Policji przypomniało nam o zasadach bezpieczeństwa, ale dało też możliwość zabawy w policjanta w samochodzie policyjnym. Odwiedziliśmy też park im. Szarych Szeregów, gdzie zapaliliśmy znicze pod pomnikiem Pękniętego Serca.

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka

Dnia 14.10.2022r. odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka” połączona z obchodami Dnia Komisji Edukacji Narodowej. W tym dniu dzieci zaprezentowały program słowno- muzyczny, dzieci zarecytowały wiersze, zaśpiewały piosenki oraz zaprezentowały się w tańcu.

Nauka i zabawa w grupie Tygrysków

Spacery i zabawy na świeżym powietrzu