Grupa 3 – KANGURKI

Witamy w grupie średniaków „Kangurki”

W grupie Kangurków jest po prostu wspaniale, bo tu na nudę nie ma miejsca wcale!
Dzieci poznają nowe gry, zabawy, świat przedszkolny dzięki różnym aktywnościom jest baaaardzo ciekawy.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji 😊

Podsumowanie majowych działań

Dzieci z grupy Kangurków szadziły lubczyk i melisę. Mamy też swój szczypiorek na kanapki.

Kangurki to zgrany zespół.

Dbamy o naszą planetę. Uczymy się segregacji odpadów.

Bliskie spotkania ze sztuką

10 maja wspólnie z grupą Kubusiów wybraliśmy się na wycieczkę do Teatru Piccolo na spektakl pt. ,,Skarb Kapitana Haka”. W czasie przedstawienia pełnego humoru i przygód uczestniczyliśmy w interaktywnej zabawie. Spędziliśmy tu wyjątkowe chwile, a do przedszkola wróciliśmy z odrobiną teatralnej magii. 

Wizyta niespodzianka w bibliotece

8 maja w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek mali miłośnicy książek złożyli życzenia i podziękowania pracownikom biblioteki przy ul. Marynarskiej 9, za wyjątkową współpracę w propagowaniu czytelnictwa. 

Słów kilka o kwietniowych aktywnościach 

Mali patrioci

Z okazji zbliżających się świątecznych, majowych dni m.in. wykonywaliśmy prace w barwach narodowych. 

Konkurs recytatorski

Naszą grupę w konkursie recytatorskim pt. ,,Dbajmy o zdrowie” reprezentowała Julia, która za wyjątkową grę aktorską otrzymała wyróżnienie. Życzymy dalszych osiągnięć małej artystce! 

Dzieci uwielbiają zabawy konstrukcyjne

Podczas tematu Na wiejskim podwórku dzieci utworzyły zagrody.

Dzieci obserwują w ogrodzie przedszkolnym zmiany, które zachodzą w przyrodzie wiosną.

Dzieci wiedzą jakie ptaki wracają do kraju. Bohaterem prac plastycznych był bocian.

Projekt Czyste Powietrze

Dzieci brały udział w programie Czyste powietrze wokół nas i poznały źródła zanieczyszczenia.

Poznawaliśmy wiosenne kwiaty, m.in. krokusy, które dzieci wykonywały techniką wydzieranki.

Wielkanoc tuż, tuż

O świątecznych zwyczajach rozmawialiśmy m.in. podczas zajęć bibliotecznych.  

Tworzyliśmy przestrzenne dekoracje na wielkanocne stoły. 

Prowadziliśmy eksperymenty z jajkami.

Z przygotowanymi świątecznymi upominkami wybraliśmy się do Domu Dziennego Pobytu ,,Zacisze”

Podsumowanie wybranych działań w marcu

Hura to już

Nadszedł ten dzień radosny i powitanie wiosny podczas przedszkolnej uroczystości w trakcie, której przybliżyliśmy tradycje i ludowe obyczaje związane z żegnaniem zimy oraz witaniem wiosny.  

Dzień Recyklingu

To nietypowe święto było okazją do zwrócenia uwagi i zmiany podejścia do odpadów, które nie muszą być traktowane jako coś bezużytecznego. Z nieco zniszczonych skarpetek, nadając im drugie życie wykonaliśmy efektowne zajączki.  

Zakładamy zielony mini ogródek w kąciku przyrodniczym

Każdy przedszkolak sadzi i sieje i co dzień patrzy, co się tam dzieje.
Pilnuje, żeby nie były suche, a potem zbiera szczypior, rzeżuchę.
Myje i sieka na kanapeczki, zdrowe roślinki z własnej grządeczki.

15 marca w grupie Kangurków obchodziliśmy Dzień Piekarza i Cukiernika

Wcielając się w role cukierników z wielkim zapałem przystąpiliśmy do ozdabiania ciastek wg własnych pomysłów. Poniżej prezentujemy nasze dokonania:

Dzień Kobiet 

Gdy nadchodzi zimy pożegnanie to w przedszkolu 8 marca przyszedł czas na kolejne świętowanie. W wykonaniu grupy Kangurków było wielkie granie i śpiewanie, bowiem swój dzień miały duże oraz małe panie. Wszystkie zostały obdarowane smacznymi upominkami, a Seniorkom z Domu Dziennego Pobytu ,,Zacisze” oraz Bibliotekarkom przekazaliśmy kwiatki.

Brawa dla Leny!!! 

Praca naszej koleżanki z grupy została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. ,,Kubuś Puchatek i Przyjaciele”. 

Skrót wiadomości z lutego 

Dzień Dinozaura 

Dinozaury wyginęły miliony lat temu, ale wciąż fascynują kolejne pokolenia i w kalendarzu świąt nietypowych poświęcono im specjalny dzień, który również obchodziliśmy. W trakcie zajęć odbyliśmy niezwykłą podróż do krainy prehistorycznych gadów. Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy i wciąż tajemniczy świat. 

14 lutego był wyjątkowy, bo Walentynkowy… 

Dla podkreślenia świętowania dzieci założyły czerwone elementy garderoby, a dzień ten upłynął na działaniach z sercami w roli głównej, wzajemnym okazywaniu sobie życzliwości oraz przekazywaniu walentynkowych niespodzianek. 

Zabawa Karnawałowa 

Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z przedszkolną tradycją i w tym roku odbył się bal z udziałem przebierańców. Wesołą zabawę poprowadził wodzirej. Wspomnienia z balu na długo pozostaną w naszej pamięci, gdyż mieliśmy okazję zapozować do zdjęć w przygotowanych na ten dzień wyjątkowych strojach.  

Zrób to sam  

Zamiast korzystać z gotowych rozwiązań stworzyliśmy samodzielnie ścieżkę sensoryczną. Chodzenie po torze przeszkód skomponowanym z różnego rodzaju faktur jest super zabawą!  

Ćwiczenia dłoni to ważna sprawa  

Nożyczki narzędziem, które bywa bardzo pomocne w życiu, a my uczymy się z nich sprawnie i bezpiecznie korzystać.

W styczniu świętowaliśmy…

Międzynarodowy Dzień Lego 

Mali konstruktorzy podejmowali zadania z klockami: odtwarzali szeregi z sekwencjami kolorystycznymi, określali położenia w przestrzeni, porównywali wielkości. Odbył się także konkurs na najbardziej pomysłowe budowle. Zgodnie z nazwą ,,LEGO” = składaliśmy i bawiliśmy się fantastycznie! 

Dzień Babci i Dziadka 

Na specjalne występy zaprosiliśmy do naszej grupy ukochane Babcie i Dziadków. Miłym dopełnieniem uroczystości było wręczenie upominków oraz wspólny poczęstunek. 

Podczas przygotowań do obchodów tych dwóch świąt pamiętaliśmy także o Seniorach z Domu Dziennego Pobytu ,,Zacisze” oraz Seniorach – Czytelnikach, dla których własnoręcznie wykonaliśmy serca z masy solnej.

Urodziny Kubusia Puchatka

Dzieci m.in. poznały historię powstania książki o przygodach Puchatka, rozwiązywały zagadki o mieszkańcach Stumilowego Lasu, poszukiwały śladów Kubusia, smakowały miodu i tworzyły słodkie buźki misia. Uczestnicy urodzinowej zabawy otrzymali pamiątkowe dyplomy. 

Grudzień już za nami, a my ten wyjątkowy miesiąc miło wspominamy. 

Tuż przed świętami zaprosiliśmy pensjonariuszy Domu Dziennego Pobytu ,,Zacisze” na program artystyczny i grupowe śpiewanie oraz poczęstunek. Młodzi aktorzy spisali się na medal za co otrzymali gromkie brawa od publiczności. Ponadto grupa Kangurków przygotowała dla Seniorów stroiki na wigilijne stoły.

Po intensywnych przygotowaniach do uroczystości pt. ,,Jest taki dzień…”  nadszedł czas na zaprezentowanie programu rodzinom wychowanków. Widownia włączyła się do wspólnego zaśpiewania kolędy. To bajkowe przedstawienie wzruszyło poniektórych do łez. Po występach przyszedł czas na prezenty dla dzieci i rodziców, które wręczał oczywiście MIKOŁAJ! W dalszej części odbyło się wigilijne spotkanie, nie zabrakło życzeń i rozmów. 

Sukces Wiktorii w konkursie plastycznym. Gratulujemy zdobytej nagrody! 

Kolejna wizyta w zaprzyjaźnionej bibliotece, tematem przewodnim zajęć był renifer Rudolf Czerwononosy. Najmłodsi czytelnicy poznali również zasady wypożyczania książek. Po zakończeniu zajęć dzieci wręczyły bibliotekarzom upominek z życzeniami.  

Kangurki lubią zabawy muzyczne i z wielką przyjemnością wzięły czynny udział w koncercie muzycznym pt. ,,Nasze kolędowanie.” 

W okresie przedświątecznym nie mogło zabraknąć zajęć w ozdabianiu pierniczków. Mali cukiernicy z ogromnym zapałem przystąpili do dekorowania ciasteczek o korzennym zapachu. Oto efekty ich pracy:

Wizyta Mikołaja w przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dzień w roku. 6 grudnia pojawił się i u nas wyjątkowy gość – Święty Mikołaj z upominkami. Wszyscy uczestnicy spotkania wzięli także udział w sesji zdjęciowej z Mikołajem. Ho ho ho było duuuużo radości!  

W naszej grupie już od pierwszych dni grudnia trwały intensywne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci m.in. wykonywały prace plastyczne – rysowały Mikołajkową Krainę oraz tworzyły nietypową choinkę z rolek i płyt CD.  

Kronika wybranych wydarzeń w listopadzie

Jak co roku pod koniec listopada przenosimy się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych.

Każdy chciał poznać swoją przyszłość, sprawdzić co się niebawem wydarzy… Czy wróżby się spełnią? Wszystkie potraktowaliśmy z przymrużeniem oka, ale pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wesołej zabawy w grupie

25 listopada, w dniu urodzin pluszowego misia dzieci poznały wzruszającą historię o powstaniu maskotki, uczestniczyły w zabawach ruchowych przy muzyce, wykonywały prace plastyczne
i oglądały bajkę o Misiu Uszatku.

Miś na smutki i radości. Miś, gdy coś Cię bardzo złości.  Miś, gdy czasem jest Ci źle. Miś, gdy gorzej czujesz się. 

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
W czasie świętowania tej ważnej daty Kangurki m.in. rozmawiały o tym, po co są prawa, także prawa dziecka i co zapewniają. Sięgnęliśmy po książkę ,,12 ważnych praw” autorstwa znanych polskich pisarzy. Składaliśmy kolorowanki w rozmiarze XXL, które następnie malowaliśmy
w zespołach.

W naszych ubraniach dominował kolor niebieski jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.

Udział w koncercie muzycznym ,,Podróż po miastach świata”

Z okazji Dnia Seniora odwiedziny w Domu Dziennego Pobytu ,,Zacisze”. Przekazanie życzeń oraz przygotowanych przez dzieci z masy solnej i materiałów przyrodniczych upominków -,,Jesiennych torcików”.

W przededniu Święta Niepodległości czynny udział w przedszkolnej uroczystości.

Wizyta w Bibliotece Miejskiej przy ul. Marynarskiej i pasowanie na czytelnika.

Wyjście do Placówki Pocztowej nr 36

Wycieczka do parku im. Szarych Szeregów pod hasłem ,,Wspominamy i pamiętamy”

Zadania z jabłkami w roli głównej podejmowane przez Kangurki w Dniu Jabłka

Od najmłodszego aż po starszaka 20 września cała nasza społeczność świętowała Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w podzięce za pracę i angażowanie się w życie przedszkola, dzieci przygotowały program okolicznościowy dedykowany Pracownikom naszej placówki oraz upominki.
Po części artystycznej odbyło się Pasowanie dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Ależ miło się zrobiło, prawdziwych przedszkolaków u nas przybyło!

Aktywność Kangurków w przedszkolnym ogrodzie.

Mali artyści podczas warsztatów plastycznych w Pracowni Kolor