Grupa 4 – KUBUSIE

Witamy w grupie starszaków „Kubusie”

Dzień Pszczół

19 maja dzieci z grupy Kubusiów obchodziły Dzień Pszczół. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną o życiu pszczół, wspólnie przy zabawie, muzyce i tańcach dowiedziały się jak ważne są to stworzenia. Na zakończenie każdy wykonał swój plaster miodu.

Wycieczka do Teatru Piccolo

Dnia 10 maja wspólnie z grupą Kangurków wybraliśmy się na wycieczkę do Teatru Piccolo na spektakl pt. ,,Skarb Kapitana Haka”. W czasie przedstawienia pełnego humoru i przygód uczestniczyliśmy w interaktywnej zabawie. Spędziliśmy tu wyjątkowe chwile, a do przedszkola wróciliśmy z odrobiną teatralnej magii.

Poznajemy elementy wszchświata

Podczas zajęć dzieci rozmawiały o otaczającym świecie, również o tym jak wygląda i co znajduje się w kosmosie. Dzieci pracując w grupie, z wykorzystaniem plasteliny wykonały model układu słonecznego.

Jestem Polką i Polakiem….

Przedszkolaki z okazji świąt majowych przypomniały sobie o najważniejszych symbolach Polski.

Obchodzimy Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, w związku z tym dzieci przypomniały sobie w jaki sposób dbać o naszą planetę, a także wykonały pracę plastyczną.

Wizyta w bibliotece

Przedszkolaki po raz kolejny odwiedziły Panie Bibliotekarki. Tym razem dzieci słuchały opowieści o ptakach powracających z ciepłych krajów oraz rozwiązywały zagadki o ptakach pozostających w Polsce na zimę.

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Zabawy badawcze z wodą w ramach projektu „Mamo, tato wolę wodę”

Kubusie poznawały właściwości wody, dowiedziały się dlaczego woda jest nam potrzebna. Dzieci miały okazję zobaczyć jak barwi się wodę oraz jakie kolory powstaną z połączenia różnych barw.

Wspólne rysowanie oznak wiosny

Wiosenne zabawy Kubusiów

Przedszkolaki bawią się, a przy okazji uczą nowych rzeczy, z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku.

Dzień Marchewki

Dzieci z grupy IV obchodziły Dzień Marchewki. Poznały zdrowotne aspekty jedzenia marchewki, a także każdy ozdobił swoją marchewkę, robiąc z niej kukiłkę.

Konkurs taneczny „Z nowym rokiem tanecznym krokiem”

Wybrane dzieci z grupy Kubusiów wzięły udział w konkursie tanecznym organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 50 . Dzieci miały okazję zaprezentować układ taneczny pt. „Panny Bajlando”. Gratulujemy reprezentantom przedszkola, którzy otrzymali wyróżnienie w konkursie.

WIZYTA W BIBLIOTECE

Przedszkolaki uwielbiają wizyty w bibliotece. Dzieci szukały zagubionych pisanek, słuchały opowieści o zajączku i rozwiązywały zagadki.

WALENTYNKI W GRUPIE KUBUSIÓW

Dzieci z grupy IV świętowały Walentynki. Wszyscy ubrani na czerwono bawili się w rytm muzyki.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia dzieci z grupy IV obchodziły Dzień Kubusia Puchatka. Przypomniały sobie najlepszych przyjaciół Kubusia jak również starały się przyczepić ogon Kłapouchowi. Przy muzyce bawiły się i rozwiązywały zagadki. Na koniec smakowały miodzik.

Spotkanie wigilijne z najbliższymi

Przedstawienie choinkowe w wykonaniu grupy I i IV

Andrzejki

29.11 dzieci z grupy Kubusiów obejrzały prezentację multimedialną odnośnie zwyczajów andrzejkowych. Później wspólnie bawiły się we wróżby.

Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25.11 dzieci obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Przedszkolaki poznały również historię Pluszowego Misia oglądając prezentację multimedialną. Dzień minął na wspólnej zabawie przy muzyce.

Wycieczka do Muzeum Miasta Łodzi

Dnia 23.11 dzieci wybrały się na wycieczkę pieszą do Muzeum Miasta Łodzi, w celu poznania historii swojego miasta oraz na warsztaty muzealne pt. „Łódź z lotu ptaka”. Dzieci miały okazję zobaczyć makietę dawnej Łodzi a także posłuchać opowieści o początkach i późniejszym rozwoju miasta. Podczas warsztatów dzieci poznały barwy, pieczęcie i herb Łodzi, na zakończenie każdy mógł wykonać herb.

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka

Dnia 14.10.2022r. odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka” połączona z obchodami Dnia Komisji Edukacji Narodowej. W tym dniu dzieci zaprezentowały program słowno- muzyczny, dzieci zarecytowały wiersze, zaśpiewały piosenki oraz zaprezentowały się w tańcu.

Piknik osiedla Bałuty- Doły

Dnia 30.09 odbył się piknik osiedla Bałuty- Doły, na którym dzieci z grupy „Kubusie” zaprezentowały swój taniec.