Grupa 2 – TYGRYSKI

Witamy w grupie „Tygryski”

Razem świetnie się bawimy- wszyscy bardzo się lubimy

W naszej grupie każdego dnia spędzamy czas na ciekawych zabawach, poznajemy nowe rzeczy i przeżywamy wesołe przygody. Tyle ciekawych rzeczy działo się u nas w ostatnim czasie!

SENIORZY

Zaprosiliśmy gości z Domu Opieki dziennej „Zacisze” na występ z okazji zbliżających  się świąt. 
Po zakończeniu spotkania wręczyliśmy seniorom  prezenty świąteczne. Przyszykowaliśmy też prezenty dla pracowników zaprzyjaźnionej biblioteki oraz świąteczną kartkę z życzeniami dla dzieci z łódzkiego przedszkola.

WIGILIA

Nadeszła oczekiwana chwila – występ i spotkanie z rodzicami na wspólnej imprezie choinkowej i wigilii. Wspaniałą chwilą była rozmowa z Mikołajem.

BIBLIOTEKA

Odwiedziliśmy bibliotekę, gdzie wysłuchaliśmy bajki o Reniferze Rudolfie; wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki świąteczne i bawiliśmy się w poszukiwaczy gwiazdek.

Wielkimi krokami zbliżają się święta – przygotowujemy się do nich na wiele sposobów: ćwicząc teksty, piosenki i tańce do choinkowego występu oraz ozdabiając prezenty dla najbliższych. Bawiliśmy się na zajęciach z rytmiki. Gościliśmy też mamy , które przeczytały nam  ciekawe książeczki w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” gościliśmy panią kierownik biblioteki, która przeczytała nam książeczkę o przyjaźni zwierzątek. Oglądaliśmy spektakl „Kozucha Kłamczucha”; wesoło bawiliśmy się też z  okazji Andrzejek. Bardzo cieszyliśmy się, gdy odwiedził nas Mikołaj; bawiliśmy się z nim i dostaliśmy prezenty, które zabraliśmy do domów. Ze względu na zbliżające się święta ozdabialiśmy pierniczki i szykowaliśmy prezenty dla seniorów z Domu Opieki. Zajęcia z modelami narządów wewnętrznych wprawiły nas w doskonały humor.

Dzień Misia był doskonałą okazją do wykazania się wieloma umiejętnościami podczas zabaw tematycznych.

Uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości- poznaliśmy znaczenie święta; przygotowaliśmy dekoracje oraz występ na 11 listopada.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka dzieci z grupy II  poznały swoje prawa oglądając prezentację  multimedialną m.in.:  prawo do radości, prawo do miłości, prawo zabawy,  prawo do własności, prawo do odpoczynku, prawo do bycia sobą, prawo do wiedzy, prawo do tajemnicy..

,,Tygryski” bawiły się przy piosence pt. ,,Prawa dziecka” oraz przy orkiestrze dziecięcej  wspólnie wymyślały  zabawy, które  sprawiają im najwięcej przyjemności.

Zabawy w grupie Tygrysków

Chętnie bawimy się z instruktorką przy tanecznych melodiach. Podczas wizyty w Szkole Muzycznej poznaliśmy muzyczne przygody „Dżdżownicy Akolady”, które wprowadziły nas w świat nutek.
Z przyjemnością wykonujemy prace plastyczne różnorodnymi technikami.

Spotkanie z pracownikami Policji przypomniało nam o zasadach bezpieczeństwa, ale dało też możliwość zabawy w policjanta w samochodzie policyjnym. Odwiedziliśmy też park im. Szarych Szeregów, gdzie zapaliliśmy znicze pod pomnikiem Pękniętego Serca.

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka

Dnia 14.10.2022r. odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka” połączona z obchodami Dnia Komisji Edukacji Narodowej. W tym dniu dzieci zaprezentowały program słowno- muzyczny, dzieci zarecytowały wiersze, zaśpiewały piosenki oraz zaprezentowały się w tańcu.

Nauka i zabawa w grupie Tygrysków

Spacery i zabawy na świeżym powietrzu