Grupa 3 – KANGURKI

Witamy w grupie „Kangurki”

Kangurki bawią się i uczą nowych rzeczy,  z entuzjazmem oczekując na kolejne przygody, które przynosi codzienny pobyt w przedszkolu.

W kwietniu u Kangurków wiele się działo. Odbyły się dwie wizyty w bibliotece podczas, których dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat Wielkanocy, a także utrwaliły wiedzę dotyczącą pogody i zjawisk atmosferycznych. Obchodziliśmy kilka szczególnych dni, w tym Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, Dzień Marchewki, Dzień Czekolady a także Światowy Dzień Ziemi. Dzieci miały możliwość poznania specyfiki funkcjonowania lotniska podczas wycieczki do Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta.

Dzień Mamy

Majowe wydarzenia

Wycieczka do Planetarium

Teatr w przedszkolu

Wycieczka na lotnisko

Światowy Dzień Ziemi

Wizyta w bibliotece

Dzień czekolady

Dzień marchewki

Światowy Dzień Świadomości autyzmu

Przygotowania do Świat  przebiegały w atmosferze oczekiwania i zabawy. Ich efektem były podarunki przygotowane dla najbliższych.

Jak co miesiąc uczestniczyliśmy w Koncercie artystów Filharmonii

Kangurki obchodziły Dzień Matematyki biorąc udział w wielu wesołych zabawach, ukazujących zastosowanie tej ważnej dziedziny w codziennych działaniach.

Nareszcie wyczekiwana pora roku! Podczas Balu Wiosny dzieci poznały zwyczaje związane z jej powitaniem, brały udział w konkursach i wesołych tańcach

Opowiadamy bajki

Prace plastyczne

Walentynki

Bal karnawałowy

Poznajemy instrumenty afrykańskie

Dzień Pizzy

Dzień Babci i Dziadka

Dzieci z grupy Kangurków długo przygotowywały się do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Z radością wykonywały prezenty oraz ćwiczyły elementy występów. Ten miły dzień przyniósł wiele radości tak wnuczętom, jak i ich ukochanym babciom i dziadkom.

Teatr Piccolo

Miło spędziliśmy czas w teatrze Piccolo na spektaklu„Bałwankowa kraina”.

Koncert Filharmonii

Podczas koncertu artystów Filharmonii poznaliśmy kolejne instrumenty- była nawet okazja, by na jednym z nich zagrać.

Dzień Kubusia Puchatka

Obchodom Dnia Kubusia Puchatka towarzyszyły wesołe zabawy,  a także słodki poczęstunek.

Koncert w Szkole Muzycznej

Wizyta u starszych koleżanek i kolegów ze Szkoły Muzycznej dała nam możliwość podziwiania występów oraz okazję do wspólnej,miłej zabawy.

Bałwanki

Prace plastyczne to jedna z bardziej ulubionych aktywności w grupie Kangurków.

Zdrowie

Na zajęciach poznajemy sposoby utrzymywania zdrowia – wiemy, jak ważne jest prawidłowe odżywianie i dbałość o zęby.

Nasze zabawy

W przedszkolu nie tyko uczymy się ważnych rzeczy, zawsze jest czas na wesołą zabawę.

Ptaki zimą

Los zwierząt zimą często zależy od pomocy ze strony człowieka. Wiedzą o tym Kangurki – tworzenie prac przedstawiających karmniki stało się przyczynkiem do rozmów o prawidłowych sposobach dokarmiania ptaków.

Zima

Dzieci z grupy Kangurków bardzo lubią zimę. Jej urok pokazują w swoich pracach plastycznych.

Grudzień upłynął grupie Kangurków na przedświątecznych przygotowaniach. W międzyczasie dzieci:
Uczestniczyły w zajęciach plastycznych w pracowni KOLOR

Ubierały choinkę

Przygotowywały plakat z życzeniami

Uczestniczyły w zabawach mikołajkowych

Grudniowy koncert

Występowały w przedstawieniu z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Z okazji andrzejek uczestniczyły we wróżbach i zabawach.

Biorąc udział w projekcie „Olimpiada smaków” poznawały zasady zdrowego żywienia i robiły kolorowe kanapki.

Spotkanie z policjantem

Nasz gość opowiadał dzieciom o bezpieczeństwie na co dzień w ruchu drogowym. Dzieci doskonale radziły sobie odpowiadając na pytania policjanta. Funkcjonariusz pokazał nam swoje wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby- wzbudziło to wielkie zainteresowanie ze strony dzieci.

Podczas wesołej zabawy w Dniu Misia mogły przynieść swoje ukochane przytulanki i wspólnie uczestniczyć w grach i tańcach.

Poznawały swoje prawa – podczas zajęć i zabaw towarzyszących Międzynarodowemu Dniu Praw Dziecka.

Wzięły też udział w podniosłej uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

Dzieci pięknie prezentowały się na balu postaci z bajek, jednocześnie dowiadując się, jak powstają filmy animowane, biorąc udział w odgadywaniu zagadek i konkursach tematycznych.

Pani jesień, Pani jesień kolorowe liście niesie…” Nam oprócz liści przyniosła wspaniałą zabawę i przepiękne stroje. Kangurki na balu jesieni.

Wycieczka do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. H. Wieniawskiego. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały koncertu pt. „Sosnowe nutki”. Spotkanie z muzyką instrumentalną, graną na żywo przez uczniów tej szkoły, wywarło na nas duże wrażenie.

Zabawa w teatr to świetna okazja do doskonalenia mowy, śmiałości i umiejętności współdziałania. Kangurki z własnoręcznie wykonanymi kukiełkami.

Nowy rok szkolny u „Kangurków”

Po wakacyjnej przerwie na dzieci w przedszkolu czekały zmiany. Przede wszystkim teraz zajmują inną salę: na pierwszym piętrze. Zmieniła się też nazwa- przejście do „Kangurków” oznacza, że dzieci wydoroślały; należą już w przedszkolu do jednej z dwóch starszych grup.
Do dobrze już znanego grona dołączyły nowe przedszkolaki, przyjęte przez wszystkich bardzo serdecznie.
Dzieci bawią się w przedszkolu świetnie od pierwszych dni.
Po przypomnieniu i wspólnym ustaleniu zasad, jakie obowiązują w przedszkolu i grupie, przyszedł czas na kolejne aktywności. Kangurki utrwalały wiadomości o bezpiecznym zachowaniu na ulicy: wzięły udział w wycieczce na skrzyżowanie; przygotowały na dużych kartonach ulice, a później rysowały i wycinały własne samochody, które wykorzystały do zabawy tematycznej. Tworzyły symulacje ruchu ulicznego na tablicy magnetycznej.
Dzień Przedszkolaka upłynął na wspólnych zabawach i śpiewach, a na zakończenie dzieci zabrały do domu symbole tego ważnego święta- niebieskie balony.
Kangurki bawiły się też z okazji Dnia Kropki: oglądały bajkę edukacyjną o tym wesołym święcie, rozwiązywały zagadki, szukały kształtu kropki w otoczeniu, rysowały w zespołach obrazki utworzone z kółek.
Przy omawianiu tematu zdrowia ustalały na podstawie Piramidy Zdrowia najważniejsze dla jego zachowania produkty żywnościowe oraz rodzaje aktywności.
Dzień jabłka pomógł Kangurkom w dalszym odkrywaniu swoich umiejętności- po zabawach tanecznych i sportowych samodzielnie wykonały „jabłkowe” opaski na głowy.
Wszystkie dotychczasowe aktywności wpisywały się doskonale w przyświecający nam w tym roku cel – poznajemy siebie. Dokładnie tak, jak słowa piosenki przygotowanej na występ dla rodziców: „Odkrywam siebie”.
Mnóstwo zabawy przyniósł piknik pod hasłem „Dzień Ziemniaka”, połączony z pasowaniem nowych dzieci na przedszkolaka. Z naszej grupy uczestniczyła w nim nowa koleżanka –
Cieszymy się, ze jesteś z nami

WRZEŚNIOWY KONCERT

SADZIMY ROŚLINKĘ

CZYSTOŚĆ I ZDROWIE

DZIEŃ ZIEMNIAKA I PIKNIK

NASZE ZABAWY

DZIEŃ JABŁKA

DZIEŃ KROPKI

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

BEZPIECZEŃSTWO NA ULICY