Grupa 3 – KANGURKI

Witamy w grupie „Kangurki”

Pani jesień, Pani jesień kolorowe liście niesie…” Nam oprócz liści przyniosła wspaniałą zabawę i przepiękne stroje. Kangurki na balu jesieni.

Wycieczka do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. H. Wieniawskiego. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały koncertu pt. „Sosnowe nutki”. Spotkanie z muzyką instrumentalną, graną na żywo przez uczniów tej szkoły, wywarło na nas duże wrażenie.

Zabawa w teatr to świetna okazja do doskonalenia mowy, śmiałości i umiejętności współdziałania. Kangurki z własnoręcznie wykonanymi kukiełkami.

Nowy rok szkolny u „Kangurków”

Po wakacyjnej przerwie na dzieci w przedszkolu czekały zmiany. Przede wszystkim teraz zajmują inną salę: na pierwszym piętrze. Zmieniła się też nazwa- przejście do „Kangurków” oznacza, że dzieci wydoroślały; należą już w przedszkolu do jednej z dwóch starszych grup.
Do dobrze już znanego grona dołączyły nowe przedszkolaki, przyjęte przez wszystkich bardzo serdecznie.
Dzieci bawią się w przedszkolu świetnie od pierwszych dni.
Po przypomnieniu i wspólnym ustaleniu zasad, jakie obowiązują w przedszkolu i grupie, przyszedł czas na kolejne aktywności. Kangurki utrwalały wiadomości o bezpiecznym zachowaniu na ulicy: wzięły udział w wycieczce na skrzyżowanie; przygotowały na dużych kartonach ulice, a później rysowały i wycinały własne samochody, które wykorzystały do zabawy tematycznej. Tworzyły symulacje ruchu ulicznego na tablicy magnetycznej.
Dzień Przedszkolaka upłynął na wspólnych zabawach i śpiewach, a na zakończenie dzieci zabrały do domu symbole tego ważnego święta- niebieskie balony.
Kangurki bawiły się też z okazji Dnia Kropki: oglądały bajkę edukacyjną o tym wesołym święcie, rozwiązywały zagadki, szukały kształtu kropki w otoczeniu, rysowały w zespołach obrazki utworzone z kółek.
Przy omawianiu tematu zdrowia ustalały na podstawie Piramidy Zdrowia najważniejsze dla jego zachowania produkty żywnościowe oraz rodzaje aktywności.
Dzień jabłka pomógł Kangurkom w dalszym odkrywaniu swoich umiejętności- po zabawach tanecznych i sportowych samodzielnie wykonały „jabłkowe” opaski na głowy.
Wszystkie dotychczasowe aktywności wpisywały się doskonale w przyświecający nam w tym roku cel – poznajemy siebie. Dokładnie tak, jak słowa piosenki przygotowanej na występ dla rodziców: „Odkrywam siebie”.
Mnóstwo zabawy przyniósł piknik pod hasłem „Dzień Ziemniaka”, połączony z pasowaniem nowych dzieci na przedszkolaka. Z naszej grupy uczestniczyła w nim nowa koleżanka –
Cieszymy się, ze jesteś z nami

WRZEŚNIOWY KONCERT

SADZIMY ROŚLINKĘ

CZYSTOŚĆ I ZDROWIE

DZIEŃ ZIEMNIAKA I PIKNIK

NASZE ZABAWY

DZIEŃ JABŁKA

DZIEŃ KROPKI

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

BEZPIECZEŃSTWO NA ULICY