Grupa 4 – KUBUSIE

Witamy w grupie starszaków „Kubusie”

Andrzejki

29.11 dzieci z grupy Kubusiów obejrzały prezentację multimedialną odnośnie zwyczajów andrzejkowych. Później wspólnie bawiły się we wróżby.

Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25.11 dzieci obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Przedszkolaki poznały również historię Pluszowego Misia oglądając prezentację multimedialną. Dzień minął na wspólnej zabawie przy muzyce.

Wycieczka do Muzeum Miasta Łodzi

Dnia 23.11 dzieci wybrały się na wycieczkę pieszą do Muzeum Miasta Łodzi, w celu poznania historii swojego miasta oraz na warsztaty muzealne pt. „Łódź z lotu ptaka”. Dzieci miały okazję zobaczyć makietę dawnej Łodzi a także posłuchać opowieści o początkach i późniejszym rozwoju miasta. Podczas warsztatów dzieci poznały barwy, pieczęcie i herb Łodzi, na zakończenie każdy mógł wykonać herb.

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka

Dnia 14.10.2022r. odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka” połączona z obchodami Dnia Komisji Edukacji Narodowej. W tym dniu dzieci zaprezentowały program słowno- muzyczny, dzieci zarecytowały wiersze, zaśpiewały piosenki oraz zaprezentowały się w tańcu.

Piknik osiedla Bałuty- Doły

Dnia 30.09 odbył się piknik osiedla Bałuty- Doły, na którym dzieci z grupy „Kubusie” zaprezentowały swój taniec.