Wydarzenia

Szwedzki stół w przedszkolu, dzieci miały możliwość komponowania własnych kanapek, wyszły kolorowe i zdrowe śniadanie

Teatr w przedszkolu

Dyplom, puchar i medale zdobyły dziś dzieci z gr I za udział w mini olimpiadzie sportowej „Podejmij wyzwanie”, zorganizowanej przez Przedszkole Miejskie nr 12. Nasze Króliczki- najmłodsi uczestnicy biorący udział, wykazały się dużą aktywnością i sprawnością podczas pokonywania różnych konkurencji. Gratulujemy małym sportowcom.

W XIV edycji konkursu recytatorskiego „Dbajmy o zdrowie” udział wzięły dzieci z łódzkich przedszkoli między innymi z: 43, 49, 81, 123, 28, 214. Wszystkim artystom gratulujemy.

Koncert Artystów z Filharmonii Łódzkiej

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce autokarowej na lotnisko Lublinek. Poznały znaczenie tego miejsca i specyfikę pracy osób obsługujących ten terminal.

Światowy Dzień Matematyki

Bal Wiosny

Spotkanie z iluzjonistą

20 marca w naszym przedszkolu odbył się „Przegląd wiedzy ekologiczno- przyrodniczej dla przedszkolaków”. Wśród uczestników były dzieci z pobliskich przedszkoli: nr 81 i 49. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali dużą wiedzę dotyczącą fauny i flory nadchodzącej pory roku- wiosny. GRATULUJEMY!

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły. Tego dnia od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Przedszkolaki były przebrane za bohaterów z różnych bajek, filmów oraz za służby mundurowe. Zabawy, humoru i radości było co niemiara.

Styczniowy koncert artystów z Filharmonii Łódzkiej

Wycieczka do Teatru Muzycznego na spektakl
pt. „Mikołaj spełnia sny”

Dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Teatru, by sprawdzić czy Mikołaj istnieje naprawdę…?.

Podziękowanie za udział w akcji charytatywnej ,,Dzień Pluszowego Misia 2023”   

Drodzy Rodzice, serdecznie dziękujemy za przekazane dary dla najmłodszych pacjentów przebywających na dziecięcych oddziałach w łódzkich szpitalach. Wspólnie udało się nam choć trochę umilić im ten trudny czas, za co jeszcze raz pięknie dziękujemy! 

Spotkanie z policjantem

Relacja z projektu ABC Małego Konsumenta, w której brała udział grupa Kangurków. W trakcie zajęć dzieci poznały różne rodzaje sklepów, dowiedziały się kim jest konsument, dlaczego ważne jest robienie listy zakupów i zabieranie ze sobą paragonu, a także czym jest reklamacja.

„Szkoła do hymnu”

„Jest takie miejsce na mapie świata- Polska
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce!”


10 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka. W związku z 11 listopada odbyła się uroczystość upamiętniająca 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci ze wszystkich grup zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci, a na koniec wspólnie odśpiewaliśmy hymn.

Podsumowanie przedszkolnego konkursu 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie się i przygotowanie oryginalnych prac na konkurs ,,Rodzinne rękodzieła z darów jesieni”. Komisja konkursowa postanowiła przyznać równorzędne nagrody i wyróżnienia. Gratulujemy autorom ciekawych pomysłów! Poniżej fotogaleria jesiennych dzieł z małymi współtwórcami.
Nagrodzeni

Wyróżnieni

BAL JESIENI

„…HOPSASA, TRALALA WIATR JESIENNĄ POLKĘ GRA…”

Dnia 18.10 w naszym przedszkolu odbył się Bal Jesieni. Dzieci udowodniły, że jesień jest kolorowa i radosna. W tym dniu przedszkolaki przybyły ubrane w jesienne stroje. Na balu królowała zabawa przy muzyce i jesiennych piosenkach. Nie zabrakło również zagadek, konkursów oraz pokazu mody, na którym dzieci zaprezentowały swoje jesienne stylizacje. Na zakończenie balu, dzieci miały okazję spróbować pysznych ciasteczek w kształcie liści, wiewiórki lub jeżyków.

Wycieczka do ALPAKOVELOVE

29.09 w naszym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „Dzień Ziemniaka”, podczas pikniku odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka oraz dzieci przygotowały i zaprezentowały pokaz artystyczny. W trakcie pikniku odbywały się konkurencje sportowe, konkurs na ziemniaka cudaka oraz wiele innych atrakcji. Na uczestników pikniku czekały pyszne ziemniaczane przysmaki.